#MOŽE OTVORENO

Trenutno svjedočimo kako se europski mirovni poredak uništava Putinovim agresorskim ratom, a milijuni ljudi traže zaštitu u drugim zemljama.

Kao i 2015.godine civilno društvo je spremno podržati izbjeglice i učiniti sve da ih dobro prihvati. Tome pomaže i širok spektar iskustava i vještina kojima ljudi u našem društvu bogatom različitostima raspolažu.

Imajući u vidu strašnu patnju u Ukrajini, ne smijemo zaboraviti ni na ljude iz, primjerice, Afganistana i susjednih zemalja koji se mjesecima nadaju spasu ili na one koji su već ovdje, a često se godinama nadaju spajanju obitelji.

Koliko god bile različite priče, sudbine i putovi izbjeglica iz cijelog svijeta, svi oni dijele isto ljudsko dostojanstvo. Imamo obvezu prema tom dostojanstvu i moramo učiniti sve da se ono očuva i poštuje.

To uključuje prihvatiti izbjegle ljude i ne dopustiti stvaranje podjela između različitih grupa izbjeglica u našem društvu. Pravo na sigurno utočište nije djeljivo.

Interkulturalni tjedan održava se u više od 500 gradova i općina pod motom #može otvoreno.

U Landshutu više od 30 organizacija ponovno sudjeluje u tjednima akcije za bolje zajedništvo te se veselimo Vašem dolasku.


Program 35. Interkulturalnog tjedna u Landshutu:


Nepredviđene promjene programa bit će objavljene na web stranici www.landshut-interkulturell.de

Infos zu den IKW

35. Interkulturelle Wochen von 23.9.22 bis 16.10.22

Hier gibt's das Plakat und den Programmflyer zum Download:

Organisation + Kontakt:
Haus International
Verband für interkulturelle Begegnung, Bildung und Beratung e.V.
Orbankai 3-4
84028 Landshut
Tel. 0871 31947480
www.haus-int.de

Diese Website verwendet Session-Cookies zur Sitzungssteuerung. Sie können die Speicherung der Session-Cookies ablehnen, womit jedoch Funktionen, die ein Login erfordern, nicht mehr zur Verfügung stehen.